Отримати результат
mdi-basket-outlineКошик
mdi-calendar-check-outline mdi-basket-outline
Особистий кабінет Про компанію Наша лабораторія Обладнання Ліцензії і сертифікати Контроль якості Правила обробки персональних даних Політика конфіденційності Публічний договір Аналізи та ціни Виклик медсестри додому Правила підготовки Отримати результат Часто задавані питання Адреси відділень Політика особистої безпеки у воєнний час Ультразвукова діагностика Прийом лікарів Лікарям Пропозиція для медичних центрів Пропозиція для організацій Блог Робота у нас Контакти
Особистий кабінет Прайс COVID-19 Адреси відділень Аналізи вдома Часті питання Залишити відгук

Блог

Що таке Омікрон та як його діагностувати?

З початку пандемії COVID-19 вірус SARS-CоV-2 зазнав вже 4 глобальних мутацій, які були зафіксовані Всесвітньою організацією Охорони здоров'я. Вони були названі літерами грецького алфавіту – Альфа, Бета, Гамма та Дельта. 24 листопада 2021 року до ВООЗ надійшло екстрене повідомлення від влади Південної Африки про виявлення нового варіанта коронавірусу. Штам В.1.1.529 було виділено 9 листопада за підсумками секвенування (тобто визначення послідовності нуклеотидів у ДНК) із проби біоматеріалу жителя республіки. За аналогією з попередніми варіантами цей тип також був названий грецькою літерою – світ почув про Омікрон.

Штам Омікрон має 50 відомих мутацій, 34 з них знаходяться в особливих спайкових білках, за допомогою яких вірус проникає в клітини людини. Згідно з провідною теорією, дані мутації з'явилися в результаті зараження коронавірусом COVID-19 жителів Африки із синдромом набутого імунодефіциту. ВІЛ-позитивний організм у термінальній стадії імунного процесу занадто ослаблений, щоб перебороти коронавірус, що потрапив до нього, але в той же час ще досить сильний, щоб відсікти негативні мутації. ВООЗ надала Омікрону статус ВПО – «варіанта, що викликає занепокоєння» – через його ймовірну здатність вплинути на санітарно-епідеміологічну ситуацію у світі.

На сьогодні новий штам вже зафіксували у 38 країнах на 4 материках. І хоча кількість випадків інфікування зростає, смертей від штаму Омікрон поки зареєстровано не було. Достовірно відомо, що цей варіант вірусу є контагіознішим і легше передається від людини до людини. Згідно зі статистичними даними ВООЗ, один носій штаму Дельта гарантовано заражав 1,5 людини навколо себе, у той час як для носіїв штаму Омікрон цей показник досягає 2 осіб. У цифрах може здатися, що різниця незначна, але за кожною одиницею ховається людське життя, що негайно додає ваги будь-якому значенню.

Досі точно не встановлено, чи відповідає новий варіант SARS-CоV-2 за тяжчий перебіг захворювання порівняно з мутаціями Альфа, Бета, Гамма чи Дельта. У іншому немає підстав вважати, що його симптоми в принципі відрізняються від раніше відомих симптомів, викликаних іншими штамами коронавірусу. Попередні дані ВООЗ дозволяють припустити, що Омікрон у порівнянні з іншими вірусами, що викликають стурбованість, значно підвищує ймовірність повторного зараження осіб, які раніше вже перенесли COVID-19.

Прогнози щодо нової хвилі респіраторного захворювання та теорії подальшого розвитку пандемії, цікаві, але набагато менш практичні, ніж питання готовності медичних закладів до зустрічі з оновленим ворогом. Ми можемо з упевненістю говорити лише за себе. Медична лабораторія «Аналітика» має всі необхідні ресурси, щоб уже сьогодні визначати новий Омікрон штам коронавірусу SARS-CоV-2. Тест-системи, що використовуються для діагностики інфекції COVID-19, дозволяють виявляти всі відомі мутації вірусу – від Альфа до Омікрон – без втрати чутливості та специфічності.

У наукових колах з метою поглибленого вивчення штаму Омікрон ведеться безперервна дослідницька робота серед великої кількості фахівців: вірусологів, епідеміологів, лікарів. Населенню всіх країн рекомендовано продовжувати дотримуватись заходів, що сприяють зниженню ризику зараження вірусом SARS-CоV-2.

Це добре відомі всім правила: носіння масок, дотримання гігієни рук та соціальної дистанції, регулярне провітрювання приміщень, відмова від відвідування місць з великим скупченням людей.

За наявності симптомів респіраторного захворювання звертайтеся до будь-якої філії медичної лабораторії «Аналітика», щоб підтвердити або спростувати діагноз гострого респіраторного захворювання 2019-nCoV.

Діємо разом у боротьбі з COVID-19!

mdi-arrow-up