Отримати результат
mdi-basket-outlineКошик
mdi-calendar-check-outline mdi-basket-outline
Особистий кабінет Про компанію Наша лабораторія Обладнання Ліцензії і сертифікати Контроль якості Правила обробки персональних даних Політика конфіденційності Публічний договір Аналізи та ціни Виклик медсестри додому Правила підготовки Отримати результат Часто задавані питання Адреси відділень Політика особистої безпеки у воєнний час Ультразвукова діагностика Прийом лікарів Лікарям Пропозиція для медичних центрів Пропозиція для організацій Блог Робота у нас Контакти
Особистий кабінет Прайс COVID-19 Адреси відділень Аналізи вдома Часті питання Залишити відгук

Блог

Що потрібно знати про щитоподібну залозу

Дивуючись наростаючому погіршенню самопочуття і «приміряючи» на себе то один, то інший діагноз, люди часто навіть не уявляють, що винуватець їх бід – щитоподібна залоза, в якій відбулися певні зміни.

Цей орган не дарма називають щитом людського організму (у перекладі з давньогрецької сама його назва означає «щит») він контролює діяльність практично всіх органів і систем за допомогою гормонів, що виробляються йодом.

Без достатньої кількості гормонів щитоподібної залози — кальцитоніну, трийодтироніну (Т3) та тироксину (Т4) — неможливі:

  • Нормальний обмін речовин.
  • Зростання, дозрівання тканин, органів та кісткового апарату.
  • Енергетичне харчування клітин та всього організму в цілому.

Навряд чи можна переоцінити важливість цього органу, схожого своєю будовою на букву Н або дивовижного метелика, хоча його робота, на перший погляд, є непомітною.

Основне завдання щитоподібної залози – керувати швидкістю метаболізму (обміну речовин). Незважаючи на свої невеликі розміри (вага залози становить близько 25 грамів), щитоподібна залоза підкорила собі практично всі процеси в організмі. Розвиток жіночих грудей, стан шкіри та волосся, здатність виносити та народити здорову дитину — все це багато в чому залежить від її роботи.

Перевірити стан щитоподібної залози (УЗД), виміряти рівень гормонів та антитіл до щитоподібної залози Ви можете у лабораторії «Аналітика».

Гормони щитоподібної залози впливають на наші розумові здібності, сон та апетит, фізичну активність, масу тіла, міцність кісток скелета, роботу серця та інших внутрішніх органів.

Неабияку роль відводять сучасні вчені щитоподібної залози в управлінні роботою імунітету і навіть у розвитку механізмів старіння. Вчені встановили, що у 50-60% випадків патологія щитоподібної залози є спадковим захворюванням. Проте частіше успадковується схильність до хвороби, а чи не сама хвороба. Під дією шкідливих факторів середовища ця хвороба може дати себе знати, а може і не проявитися.

Що ж впливає на роботу щитоподібної залози?

На першому місці серед факторів, що впливають на роботу щитоподібної залози, стоїть недостатнє надходження в організм йоду, необхідного для нормального вироблення гормонів Т3, Т4. Однак шкоду може завдати і надлишок йоду, що надходить із їжею та медикаментами.

Неабияка роль відводиться надмірному перебування на сонці та впливу радіації.

Іноді причинами хвороби щитоподібної залози стають аутоімунні процеси, коли внаслідок неправильної роботи імунітету виробляються антитіла до клітин щитоподібної залози, що призводить до її пошкодження.

Свій внесок роблять інфекції, як вірусні, так і бактеріальні.

Іноді проблеми зі щитоподібною залозою бувають вродженими, пов'язаними з ферментною патологією або неправильним розвитком органу.

На жаль, не оминула залозу і проблема новоутворень: доброякісних та злоякісних.

Всі перелічені вище причини викликають різні дисфункції щитоподібної залози, а ось характер порушень допоможе точно визначити спеціальна діагностика:

  • визначення в крові рівня кальцитоніну, ТТГ, Т4 вільного, Т3 вільного, Т4 загального, Т3 загального, антитіл до тиреоглобуліну, антитіл до тиреопероксидази;
  • апаратне обстеження на УЗД.
mdi-arrow-up