Отримати результат
mdi-basket-outlineКошик
mdi-calendar-check-outline mdi-basket-outline
Особистий кабінет Про компанію Наша лабораторія Обладнання Ліцензії і сертифікати Контроль якості Правила обробки персональних даних Політика конфіденційності Публічний договір Аналізи та ціни Виклик медсестри додому Правила підготовки Отримати результат Часто задавані питання Адреси відділень Політика особистої безпеки у воєнний час Ультразвукова діагностика Прийом лікарів Лікарям Пропозиція для медичних центрів Пропозиція для організацій Блог Робота у нас Контакти
Особистий кабінет Прайс COVID-19 Адреси відділень Аналізи вдома Часті питання Залишити відгук

Ультразвукова діагностика

Ультразвукове дослідження (УЗД) або сонографія (від лат. «sonos» - звук) – неінвазивний метод діагностики патологічних станів людини. Від 1949 року, коли було створено перший прилад ультразвукової діагностики, це провідний за простотою та інформативністю інструментальний метод дослідження. Він отримав широке визнання у всіх областях медицини, включно з педіатрією та акушерством, адже жодним чином не впливає на обстежуваного пацієнта.

До методу УЗД звертаються не тільки за наявності патології, але й з профілактичною метою скринінгового обстеження. У ситуаціях, коли існує ризик розвитку певних хвороб, але скарг у пацієнта ще немає, для ранньої доклінічної діагностики рекомендують проведення УЗД. Якщо ж патологію вже вдалося виявити, то за прицільним обстеженням частіше звертаються до інших уточнюючих методів, наприклад, КТ або МРТ.

Якість ультразвукового дослідження безпосередньо залежить від апарату, на якому проводиться процедура. У медичній лабораторії «Аналітика» встановлено обладнання від провідного виробника медичної техніки - цифровий ультразвуковий сканер TOSHIBA NemioMXSSA-590А. Сканер укомплектований усіма основними датчиками й додатковими дослідними програмами, що дозволяє застосовувати його в будь-якій медичній галузі.

Як проходить обстеження?

Перед першим відвідуванням іноді виникає хвилювання: «Як все пройде? Що будуть робити?». Однак якщо заздалегідь ознайомитися з процедурою дослідження, то тривогу від візиту до медичного закладу вийде вгамувати. До кабінету ультразвукової діагностики Вас запросить лікар або медична сестра. Пацієнт під час процедури переважно лежить на кушетці, оголивши від одягу ділянку над органом, що досліджується. На шкіру обстежуваного лікар наносить спеціальний гель, який покращує провідність хвиль. Він не містить жодних лікарських речовин і є абсолютно нейтральним для зовнішнього застосування у людини. Під час дослідження лікар притискає та переміщує датчик в різних положеннях. Зображення в режимі реального часу відображається на моніторі комп'ютера, з'єднаного з апаратом УЗД. Для вивчення стану судин доктор може включити спеціальний режим допплерівського дослідження. У такому випадку з'явиться супроводжуючий шум, що відповідає руху крові по венам та артеріям.

Показання до проведення ультразвукового дослідження

Завдяки своїй безпечності УЗД не потребує спеціальних показань для проведення. Метод часто включають до щорічного медичного огляду, щоб оцінити стан внутрішніх органів, прогнозувати ризик розвитку захворювань. За наявності патології УЗД допомагає контролювати динаміку одужання та відслідковувати ефективність проведеного лікування. У поєднанні з великим переліком лабораторних аналізів, доступних в медичній лабораторії «Аналітика», ультразвуковий метод дозволяє за короткий термін та з мінімальними витратами поставити діагноз і визначити необхідність подальшого обстеження.

Протипоказання до УЗД

Метод ультразвукової діагностики чи не один із сучасних методів, який не має протипоказань. Єдиними обмеженнями для проведення обстеження можуть бути зайва вага та метеоризм. Жирова тканина в надмірній кількості часто покриває внутрішні органи таким чином, що навіть досвідчений лікар ультразвукової діагностики не зможе вивести зображення на екран. Підвищене газоутворення в кишечнику в свою чергу створює зайві повітряні перешкоди на шляху проходження ультразвуку і може спотворювати реальну картину за рахунок нашарування тіней. Правильна підготовка до дослідження допоможе уникнути подібних діагностичних труднощів.

Правила підготовки до УЗД

Метод ультразвукової діагностики простий не тільки в застосуванні, але і в підготовці пацієнта. Дослідження органів черевної порожнини проводять переважно вранці й обов'язково натщесерце. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 6-8 годин до дослідження. Пацієнтам з цукровим діабетом допустимо вжити легкий сніданок, наприклад, теплий чай або підсушений хліб. Всім обстежуваним за 1-2 дня перед відвідуванням лікаря рекомендовано виключити з раціону бобові продукти, молоко, чорний хліб та сирі овочі.

Дослідження органів малого тазу (сечового міхура, матки, передміхурової залози), яке проводять через передню черевну стінку - трансабдомінально, вимагає від пацієнта утриматися від сечовипускання впродовж 3 годин перед обстеженням або випити 300-500 мл чистої води без газу за 1 годину до візиту в УЗД-кабінет. При проведенні дослідження цих органів трансвагінально (через піхву у жінок) або трансректально (через пряму кишку у чоловіків) сечовий міхур навпаки необхідно спорожнити.

Ультразвукове дослідження інших органів, наприклад, серця, судин, щитовидної та молочної залоз не вимагає від пацієнтів спеціальної підготовки.

Основні ультразвукові дослідження, що проводяться в лабораторії «Аналітика»:
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)
УЗД серця і судин
УЗД щитовидної залози
УЗД молочних залоз
УЗД нирок, наднирників, сечоводів
УЗД сечового міхура
УЗД органів малого тазу
УЗД органів малого тазу порожнинним датчиком трансвагінально
УЗД-контроль стану яєчників і фолікулів
УЗД передміхурової залози та насінних пухирців порожнинним датчиком трансректально
УЗД м'яких тканин
УЗД лімфатичних вузлів
УЗД суглобів та м'яких тканин
Всі види доплерографії

Ознайомитись з цінами на УЗД можна на сторінці Прайс.

Результати дослідження в друкованому вигляді видаються впродовж декількох хвилин після обстеження.

Висновок лікаря ультразвукової діагностики не є діагнозом і потребує додаткової консультації сімейного лікаря або вузькопрофільного медичного фахівця.

Як записатися?

Діагностика проводиться за адресою вул. Трінклера, 6 (поруч з обласною стоматологічною поліклінікою). Лікар веде прийом за попереднім записом з 8:00 до 12:00 з вівторка по суботу. Запис ведеться за телефонами:

(063) 145-14-15

(066) 145-14-15

(067) 145-14-15

(057) 760-14-15

Або можно заповнити форму нижче. Після чого з Вами зв'яжеться менеджер для підтвердження запису.

mdi-arrow-up